O nas

NASZA HISTORIA

 

Historia naszej kancelarii rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy aplikanci adwokaccy Marcin Synak i Piotr Konieckiewicz spotkali się po raz pierwszy w ramach zajęć na aplikacji adwokackiej organizowanych przez Kujawsko-Pomorską Izbę Adwokacką w Toruniu. W trakcie kolejnych spotkań pojawiła się wizja rozpoczęcia wspólnej praktyki prawniczej pod uzyskaniu uprawnień zawodowych.

 

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens w Toruniu

Pierwszy krok do realizacji wspólnej wizji został poczyniony przez mec. Marcina Synaka. W dniu 1 września 2013 roku rozpoczął on własną praktykę prawniczą. Kancelaria miała w tamtym czasie swoją siedzibę w kamienicy przy Rynku Nowomiejskim 3 w Toruniu w lokalu udostępnionym przez Kancelarię Prawniczą Ad Rem K. Sieczko W. Wiśniewski s. c. W dniu 1 marca 2014 roku adwokaci Piotr Konieckiewicz i Marcin Synak zawiązali spółkę pod nazwą Kancelaria Adwokacka Ius Cogens P. Konieckiewicz M. Synak w Toruniu. 

Intensywny rozwój

W lipcu 2016 roku kancelaria zmieniła siedzibę. Od tego czasu mieści się w budynku przy ul. Mostowej 20/3.

W związku z intensywnym rozwojem zespół prawników spółki został poszerzony o radcę prawnego Kingę Danilewicz, aplikantkę adwokacką Natalię Kowalską oraz asystentkę prawną Annę Konieczną. Kancelaria nawiązała stałą współpracę z adwokatem Magdaleną Seniw oraz aplikantką adwokacką Joanną Sieczko

Pomoc prawna w Toruniu

W chwili obecnej prawnicy z naszej kancelarii zajmują się różnymi problemami prawnymi. 

Nasi prawnicy mają udokumentowane 10-letnie doświadczenie w sprawach rozwodowych, rodzinnych i majątkowych, w tym m. in. o przysposobienie, alimenty, władzę rodzicielską i kontakty, a także o podział majątku wspólnego po rozwodzie. Zajmujemy się również sprawami spadkowymi.  

Kancelaria od ponad 6 lat zajmuje się również obsługą prawną jednostek samorządu terytorialnego, w tym przygotowywaniem aktów prawa miejscowego, wydawaniem opinii prawnych, przygotowywaniem umów i regulaminów, przygotowywaniem procesów inwestycyjnych, sporami na tle zawieranych umów oraz reprezentacją obsługiwanych jednostek przed sądami powszechnymi i sądami administracyjnymi. 

Lorem ipsum

Adwokat Toruń, Prawnik Toruń, Kancelaria
Wszelkie prawa zastrzeżone Kancelaria Adwokacka Ius Cogens s. c. 2020