DANIEL BORZYM

RADCA PRAWNY

ZESPÓŁ

Nie ma problemu. Zadzwoń do nas i zapytaj, czy nie prowadziliśmy już takiej sprawy jak twoja. 

INTERESUJE CIĘ COŚ INNEGO?

PRAWO PODATKOWE

ANNA WIŚNIEWSKA

APLIKANT ADWOKACKI

NATALIA KOWALSKA

ADWOKAT

MARCIN SYNAK

ADWOKAT

Reprezentujemy podatników w sprawach skarg na decyzje organów celnych i podatkowych oraz interpretacje podatkowe przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

SPORY SĄDOWE

Reprezentujemy klientów w sprawach dotyczących interpretacji podatkowych. 

INTERPRETACJE PODATKOWE

Wspieramy klientów w zakresie kwestii i rozliczeń dotyczących VAT w krajowych i transgranicznych transakcjach w obrocie towarowym oraz świadczeniu usług, podatku akcyzowego i stosowania stosownych procedur celnych.

PODATEK VAT

Prowadzimy sprawy spadkowe, w których nie jest możliwe sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia przez notariusza. Zajmujemy się sprawami zawiłymi, w których następuje konieczność przeprowadzenia postępowań o stwierdzenie nabycia spadku po kilku osobach z wieloma uczestnikami oraz na podstawie wielu różnych przepisów obowiązujących w dacie śmieci spadkodawców. 

PODATKI I OPŁATY LOKALNE

Doradzamy w jaki sposób sporządzić testament, aby spadkodawca mógł urzeczywistnić swoją ostatnią wolę a testament był ważny i skuteczny.  Prowadzimy sprawy spadkowe w których kwestionowana jest ważność i skuteczność testamentu, jego poszczególnych zapisów albo konieczna jest wykładnia ostatniej woli spadkodawcy. 

PODATKI DOCHODOWE (PIT, CIT)

Przeprowadzamy analizę (audyt) działalności prowadzonej przez podatnika w celu ustalenia, czy istnieje możliwość wykorzystania korzystniejszej formy opodatkowania, amortyzacji aktywów przedsiębiorstwa, wyboru innego momentu rozliczania kosztów, prowadzenia działalności w innej formie prawnej albo zastosowania innych rozwiązań prawnych, które pozwalałyby całkowicie legalnie zmniejszyć obciążenia prawnopodatkowe. 

OPTYMALIZACJA PODATKOWA

PRAWO PODATKOWE

ZADZWOŃ

NAPISZ

Adwokat Prawo Podatkowe Toruń

Gdybyśmy ogłosili plebiscyt na najbardziej zagmatwaną dziedzinę prawa to prawo podatkowe nie tylko znalazłoby się na podium ale również z dużym prawdopodobieństwem dzierżyłoby palmę pierwszeństwa. Ilość ustaw podatkowych, objętość tekstu, częste nowelizacje przepisów i zmieniające się jak w kalejdoskopie interpretacje podatkowe zdecydowanie nie pomagają w zrozumieniu tej dziedziny. Dla laika jest ona najmniej przyjazna i przejrzysta. Próg wejścia dla początkującego jest ustawiony bardzo wysoko. Niemniej jednak wszyscy płacimy podatki, a co za tym idzie powinniśmy również znać przepisy podatkowe. Prawo podatkowe możemy oswoić na różne sposoby - albo nauczyć się ich samodzielnie albo znaleźć eksperta, który już zna tą tematykę i podzieli się z nami swoją wiedzą. 

KANCELARIA ADWOKACKA IUS COGENS

SPÓŁKA CYWILNA

P KONIECKIEWICZ M SENIW M SYNAK

UL. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA 6

87-100 TORUŃ

NIP 9562306128

REGON 341540940

11 1050 1979 1000 0091 4402 2879

ING BANK ŚLĄSKI

SPÓŁKA AKCYJNA

RACHUNEK BANKOWY

SWIFT

INGBPLPW PL

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE KANCELARIA ADWOKACKA IUS COGENS S. C. 2023-2024. Regulamin świadczenia usług oraz polityka ochrony danych osobowych.