Daniel Borzym radca prawny prawo cywilne

PRAWO

CYWILNE

Daniel Borzym radca prawny prawo gospodarcze

PRAWO

GOSPODARCZE

Daniel Borzym radca prawny prawo karne

PRAWO

KARNE

Daniel Borzym radca prawny prawo autorskie

PRAWO

AUTORSKIE

Daniel Borzym radca prawny prawo podatkowe

PRAWO PODATKOWE

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens w Toruniu - Adwokat sprawy sądowe

SPORY SĄDOWE

Radca prawny Daniel Borzym posiada 12-letnie doświadczenie zawodowe. Doświadczenie zdobywał w trakcie pracy na różnych stanowiskach w Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie, Polskich Portach Lotniczych Spółce Akcyjnej oraz w kilku liczących się kancelariach prawno-podatkowych w Warszawie m. in. GWW Ladziński, Cmoch i Wspólnicy sp. k., Kancelarii Ożóg Tomczykowski Sp. z o. o. oraz Ferretti-Bębenek Kancelaria Prawna i Podatkowa.

Doświadczenie zawodowe

Mecenas Daniel Borzym ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2012 roku ukończył również studia podyplomowe Akademia Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Biegle włada językiem angielskim. 

Wykształcenie

W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej prowadził wiele spraw dotyczących tworzenia nowych podmiotów gospodarczych, fuzji i przejęć, przygotowywał dokumenty korporacyjne, umowy i regulaminy z różnych dziedzin prawa, zajmował się optymalizacją podatkową, sprawami dotyczącymi podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz podatku od towarów i usług (VAT), sprawami z zakresu prawa celnego, transakcjami z kontrahentami spoza terytorium naszego kraju, a także zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych.

Ulubione dziedziny prawa

W latach 2009-2021 odbywał aplikację radcowską. Zdał egzamin radcowski. Od 2022 roku jest wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców prawnych w Warszawie. 

Radca prawny

Jest w naszej kancelarii największym ekspertem z zakresu prawa podatkowego oraz prawa spółek handlowych. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz w zagadnieniach związanych z obsługą prawną podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem sporów na tle wykonywania umów między przedsiębiorcami, prawa spółek handlowych, prawa pracy oraz prawa podatkowego. Interesuje się sprawami dotyczącymi kryptowalut.

 

 

Rola w kancelarii

Jest zafascynowany koncepcją la dolce vita. Uwielbia podróżować i zwiedzać Włochy. 

 

Jego artykuły ukazywały się na łamach "Rzeczypospolitej". Jest współautorem publikacji „Jak uniknąć ryzyka odpowiedzialności podatkowej. Tax compliance” pod red. P. Tomczykowski, Wolters Kluwer, Warszawa 2021r.

Pasje

BIOGRAM

Kancelaria Adwokacka Toruń

KANCELARIA ADWOKACKA

IUS COGENS W TORUNIU

RACHUNEK BANKOWY

SWIFT INGBPLPW PL

 

11 1050 1979 1000 0091 4402 2879

ING Bank Śląski Spółka Akcyjna

KANCELARIA ADWOKACKA IUS COGENS SPÓŁKA CYWILNA

P. KONIECKIEWICZ M. SENIW M. SYNAK

 

NIP 9562306128

REGON 341540940

Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń

Kancelaria

kancelaria@iuscogens.pl
+48 600 915 314

 

ul. Kazimierza Jagiellończyka 6
87-100 Toruń

Wszelkie prawa zastrzeżone Kancelaria Adwokacka Ius Cogens s. c. 2023-2024.

DANIEL BORZYM

RADCA PRAWNY

Daniel Borzym Radca Prawny