JOANNA SIECZKO

ADWOKAT

NATALIA KOWALSKA

ADWOKAT

MAGDALENA SENIW

ADWOKAT

MARCIN SYNAK

ADWOKAT

PIOTR KONIECKIEWICZ

ADWOKAT

ANNA WIŚNIEWSKA

APLIKANT ADWOKACKI

ZESPÓŁ

Nie ma problemu. Zadzwoń do nas i zapytaj, czy nie prowadziliśmy już takiej sprawy jak twoja. 

INTERESUJE CIĘ COŚ INNEGO?

PRAWO RODZINNE

Co do zasady, to rodzice zarządzają majątkiem dziecka. Są jednak czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu np. przyjęcie przez dziecko wartościowej darowizny albo odrzucenie spadku. W takich przypadkach rodzice przed dokonaniem czynności prawnej, zobowiązani są uzyskać zgodę sądu opiekuńczego. Prawnicy z naszej kancelarii przeprowadzili wiele takich spraw.

ZEZWOLENIE NA

DOKONANIE CZYNNOŚCI PRAWNEJ W IMIENIU MAŁOLETNIEGO

Pomagamy klientom w procedurach adopcyjnych oraz w przysposobieniu małoletnich przed sądami.

PRZYSPOSOBIENIE (ADOPCJA)

Zajmujemy się sprawami dotyczącymi ustalenia pochodzenia dziecka, w sytuacjach gdy jest ono kwestionowane przez jednego z rodziców.

USTALENIE I ZAPRZECZENIE OJCOSTWA

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w sprawach rozwodowych o różnorodnym stopniu skomplikowania, z wielowątkowymi konfliktami w tle. Zwłaszcza co do winy, władzy rodzicielskiej, opieki nad dziećmi, korzystania z mieszkania po rozwodzie oraz dotyczących przestępstw na szkodzę drugiego małżonka popełnionych w trakcie i po ustaniu pożycia małżeńskiego. 

ROZWODY

Pomagamy w ułożeniu relacji rodzinnych w trakcie postępowań rozwodowych oraz w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej. Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu spraw o opiekę naprzemienną, ograniczenie, pozbawienie i zawieszenie a także przywrócenie władzy rodzicielskiej.

WŁADZA RODZICIELSKA

Prowadzimy sprawy o zapłatę renty alimentacyjnej, podwyższenie alimentów, ich obniżenie albo uchylenie obowiązku alimentacyjnego.  

ALIMENTY

Pomagamy w ustalaniu planu kontaktów z dziećmi w drodze negocjacji, podczas mediacji i na sali sądowej, a także jego modyfikacji w miarę upływu czasu.

KONTAKTY Z DZIEĆMI

Kiedy potrzebna jest pomoc adwokata do spraw rodzinnych?

 

W 1967 roku dwaj psychiatrzy Thomas Holmes i Richard Rahe postanowili przeprowadzić badania dotyczące stresu i jego wpływu na stan zdrowia człowieka. W trakcie badań dowiedziono, że stres może spowodować poważne reperkusje zdrowotne, zaś niektóre wydarzenia z życia człowieka są o wiele bardziej stresogenne niż inne. Znaczna kumulacja takich wydarzeń przekłada się bezpośrednio na możliwość wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

 

W trakcie badań opracowano tzw. skalę stresu na której szczycie umiejscowiono śmierć współmałżonka i przypisano jej wagę 100 punktów. W dalszej kolejności znalazły się rozwód (73 punkty) oraz separacja lub rozstanie (65 punktów). Na skali znalazło się również wiele innych wydarzeń mogących zaistnieć w życiu rodzinnym. Taka konstrukcja w sposób dobitny wskazuje jak dużą wagę przywiązujemy do spraw rodzinnych i jak trudne jest to zagadnienie. Być może nie jest to dziedzina prawa wyróżniająca się większym skomplikowaniem niż inne, ale na pewno jedna z najbardziej stresogennych. Jeśli stres w pewien sposób odbiera nam możliwość logicznego rozumowania, to niewątpliwie warto w takich sprawach mieć po swojej stronie sojusznika, który nie tylko doskonale zna odpowiednie przepisy ale również pomoże nam wytyczyć cele i znaleźć drogę do ich urzeczywistnienia.W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym w Toruniu. Adwokat do spraw rodzinnych w Toruniu może być kluczowym partnerem w trudnych chwilach, pomagając w skutecznym rozwiązaniu problemów.

Kancelaria Adwokacka Toruń

KANCELARIA ADWOKACKA

IUS COGENS W TORUNIU

RACHUNEK BANKOWY

SWIFT INGBPLPW PL

 

11 1050 1979 1000 0091 4402 2879

ING Bank Śląski Spółka Akcyjna

KANCELARIA ADWOKACKA IUS COGENS SPÓŁKA CYWILNA

P. KONIECKIEWICZ M. SENIW M. SYNAK

 

NIP 9562306128

REGON 341540940

Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń
Kancelaria Adwokacka Toruń

Kancelaria

kancelaria@iuscogens.pl
+48 600 915 314

 

ul. Kazimierza Jagiellończyka 6
87-100 Toruń

Wszelkie prawa zastrzeżone Kancelaria Adwokacka Ius Cogens s. c. 2023-2024.

ADWOKAT DO SPRAW RODZINNYCH W TORUNIU

ZADZWOŃ

NAPISZ

Adwokat Prawo Rodzinne Toruń