ZESPÓŁ

PRAWO WŁASNOŚCI

INTELEKTUALNEJ

Nie ma problemu. Zadzwoń do nas i zapytaj, czy nie prowadziliśmy już takiej sprawy jak twoja. 

INTERESUJE CIĘ COŚ INNEGO?

Pomagamy w sprawach dotyczących naruszenia dóbr osobistych, znieważenia, zniesławienia oraz dochodzeniu roszczeń związanych z ochroną wizerunku i dobrami osobistymi na drodze cywilnej i karnej.

OCHRONA WIZERUNKU

Pomagamy twórcom w negocjacjach oraz przygotowywaniu umów dotyczących praw autorskich, w szczególności umów licencyjnych oraz umów przeniesienia praw autorskich majątkowych.  

UMOWY

Reprezentujemy twórców w sprawach roszczeń wynikających z naruszenia praw autorskich, w tym zaprzestania dalszych naruszeń oraz odszkodowań.

DOCHODZENIE ROSZCZEŃ

MAGDALENA SENIW

ADWOKAT

PIOTR KONIECKIEWICZ

ADWOKAT

PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

ZADZWOŃ

NAPISZ

Wraz z postępującą cyfryzacją różnorodnych dziedzin życia społecznego na znaczeniu zyskują zagadnienia związane z prawem własności intelektualnej. Nieustannie rozwijająca się technologia powoduje, że kopiowanie i wykorzystywanie cudzych pomysłów i różnorodnych wytworów ludzkiej działalności stało się dziecinnie proste. W ułamku sekundy można skopiować w zasadzie wszystko. Różnorodne zabezpieczenia techniczne często okazują się niewystarczające. Coraz istotniejsza staje się wiedza w jaki sposób twórcy mogą zabezpieczyć swoje interesy przed nieuprawnionym wykorzystaniem ich dzieł, a z drugiej strony w jaki sposób użytkownicy mogą legalnie korzystać z dorobku kultury i sztuki oraz innych przejawów ludzkiej działalności twórczej. Nasza kancelaria od wielu lat pomaga klientom w zrozumieniu regulacji dotyczących praw autorskich oraz w tworzeniu takich rozwiązań, które w sposób należyty będą chronić ich interesy. Wielokrotnie współpracowaliśmy z twórcami fotografii, filmów, projektów architektonicznych, aplikacji, stron internetowych oraz programów komputerowych, a także z popularnymi twórcami internetowymi publikującymi swoją twórczość na portalach internetowych takich jak youtube.com, instagram.com oraz tiktok.com.

KANCELARIA ADWOKACKA IUS COGENS

SPÓŁKA CYWILNA

P KONIECKIEWICZ M SENIW M SYNAK

UL. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA 6

87-100 TORUŃ

NIP 9562306128

REGON 341540940

11 1050 1979 1000 0091 4402 2879

ING BANK ŚLĄSKI

SPÓŁKA AKCYJNA

RACHUNEK BANKOWY

SWIFT

INGBPLPW PL

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE KANCELARIA ADWOKACKA IUS COGENS S. C. 2023-2024. Regulamin świadczenia usług oraz polityka ochrony danych osobowych.